Time | Event | Details |
---|---|---|
TBD | vs. TBA
2020 NJSIAA/Bollinger Individual | |
2020 NJSIAA/Bollinger Individual | ||
TBD | vs. TBA
Individuals | |
Individuals | ||
1:00pm | vs. Multiple Schools.. Field 1(Grass) 1:00 XHS Nationals Maroon vs St. Augustine's A 3:00 XHS Nationals Blue vs. St. Joe's A Field 2(Turf) 1:00 XHS States Maroon vs. St. Joe's B 3:00 XHS States Blue vs. St. Augustine's B | |
Field 1(Grass) 1:00 XHS Nationals Maroon vs St. Augustine's A 3:00 XHS Nationals Blue vs. St. Joe's A Field 2(Turf) 1:00 XHS States Maroon vs. St. Joe's B 3:00 XHS States Blue vs. St. Augustine's B |
Time | Event | Details |
---|---|---|
2:00pm- 6:00pm | ||
3:00pm- 5:30pm | ||
3:00pm- 6:00pm | ||
3:30pm- 5:30pm |
Paul A Rodio Gymnasium
| |
5:30pm- 6:30pm |
Paul Navone Pool
|
Time | Event | Details |
---|---|---|
9:00am- 11:00am |
Paul Navone Pool
| |
9:51am- 10:31am |
Paul A Rodio Gymnasium
Class of 2021 Course Registration | |
Class of 2021 Course Registration | ||
3:00pm- 5:30pm | ||
3:00pm- 6:00pm | ||
3:00pm- 5:00pm |
Turf Field
| |
3:30pm- 5:30pm |
Paul A Rodio Gymnasium
| |
6:30pm |
Andy & Barbara Consalo Dining Hall
|
Time | Event | Details |
---|---|---|
10:00am- 11:00am |
Paul A Rodio Gymnasium
| |
3:00pm- 5:30pm | ||
3:00pm- 6:00pm | ||
3:00pm- 5:00pm |
Turf Field
| |
5:30pm- 6:30pm |
Paul Navone Pool
|
Time | Event | Details |
---|---|---|
8:00am- 10:00am |
Andy & Barbara Consalo Dining Hall
| |
9:00am- 11:00am |
Paul Navone Pool
| |
9:51am- 10:31am |
Paul A Rodio Gymnasium
Entire School | |
Entire School | ||
3:00pm- 5:30pm | ||
3:00pm- 6:00pm | ||
3:00pm- 5:00pm |
Turf Field
| |
3:30pm- 5:30pm |
Paul A Rodio Gymnasium
| |
5:30pm- 6:30pm |
Paul Navone Pool
|
Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 6:00pm |
(Changed) |
Alumni Baseball Field
more.. Freshman Only |
Freshman Only | ||
3:00pm- 5:30pm |
(Changed) |
Erg Room
|
3:00pm- 6:00pm |
(Changed) |
Erg Room
|
3:00pm- 5:15pm |
(Cancelled) |
Buena Vista CC
|
3:00pm- 5:00pm |
(Cancelled) |
Tennis Courts
|
3:00pm- 5:30pm | ||
3:00pm- 5:00pm |
Anthony J. Spina Gymnasium
| |
3:15pm- 4:45pm |
Turf Field
10th, 11th & 12th Grades | 3:00 PM | Dynamic Stretch - Navone Athletic Building 3:10 PM | Team Strength Evaluation - Navone Athletic Building 3:40 PM | Run Evaluation - LaRosa Turf Field 3:50 PM | Water / Gear Up > Full Pads 4:00 PM | Weekend Warmup - LaRosa Turf Field (15) Stickwork | FO Work | Team (15) Positional Work | Team 4:30 PM | Breakdown / Weekend Tryout Format | |
10th, 11th & 12th Grades | 3:00 PM | Dynamic Stretch - Navone Athletic Building 3:10 PM | Team Strength Evaluation - Navone Athletic Building 3:40 PM | Run Evaluation - LaRosa Turf Field 3:50 PM | Water / Gear Up > Full Pads 4:00 PM | Weekend Warmup - LaRosa Turf Field (15) Stickwork | FO Work | Team (15) Positional Work | Team 4:30 PM | Breakdown / Weekend Tryout Format | ||
6:00pm | vs. Bishop Eustace Preparatory |
Time | Event | Details |
---|---|---|
9:00am- 10:45am |
Turf Field
Session 1 | 9th Grade | |
Session 1 | 9th Grade | ||
9:30am- 11:30am |
Tennis Courts
| |
10:00am- 12:00pm |
Paul A Rodio Gymnasium
| |
11:00am | vs. TBA | |
1:00pm- 3:00pm |
Turf Field
Freshman & Sophomores | |
Freshman & Sophomores | ||
3:00pm- 5:00pm |
Turf Field
Juniors and Seniors | |
Juniors and Seniors |